Wełniane czy skórzane – które rękawiczki na zimę wybrać?
Chociaż połowa kalendarzowej zimy już za nami, pogoda dopiero teraz zaczyna dawać się we znaki – siarczyste mrozy, intensywne opady śniegu czy przenikający do szpiki kości wiatr, sprawiają że odpowiednie ubrania i akcesoria to podstawa. Z reguły sporo miejsca poświęcamy ciepłym kurtkom, butom, czy czapkom, mniej zaś – rękawiczkom. A szkoda, bowiem to właśnie kończyny górne i dolne wychładzają się jako pierwsze, powodując nieprzyjemne pieczenie, pękanie skóry i ból. Rozwiązanie? Dobre rękawiczki, które pozwolą zabezpieczyć dłonie przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Jakie rękawiczki wybrać? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule!
Rękawiczki skórzane
Rękawiczki skórzane poza tym, że prezentują się wyjątkowo elegancko, stanowią także doskonałą ochronę przed zimnem, wiatrem i wilgocią. Ze względu na swoją strukturę niestraszny im zacinający deszcz, czy odśnieżanie – o ile nie zamierzasz lepić w nich bałwana czy uczestniczyć w bitwie na śnieżki, nie powinny zamoknąć. Jednocześnie świetnie chronią przed wiatrem, a przy tym pozwalają skórze oddychać – dzięki temu nie powodują nadmiernego pocenia się dłoni. Koronnym argumentem jest także niezwykła trwałość skórzanych rękawiczek, co sprawia że ich kupno to inwestycja na lata. Z powodzeniem posłużą Ci nie jeden, a kilka sezonów – pod warunkiem, że co jakiś czas nawilżysz naturalną skórę i odpowiednio ją zakonserwujesz.
Rękawiczki wełniane
Wełna nie bez powodu jest jednym z najchętniej wykorzystywanych zimą materiałów. Wyjątkowe właściwości termoizolacyjne, całkowicie naturalny surowiec, lekkość i grzanie nawet podczas siarczystych mrozów to ich główne i niepodważalne zalety. I choć nie są tak stylowe i eleganckie, jak ich skórzane odpowiedniki, to pod względem komfortu termicznego nie mają sobie równych – warto mieć parę wełnianych rękawiczek, które skutecznie zabezpieczą dłonie przed niskimi temperaturami. Dużą zaletą rękawiczek wełnianych jest także fakt, że pozwalają skórze oddychać, a przy tym skutecznie odprowadzają wilgoć. Do tego posiadają właściwości antybakteryjne, są wyjątkowo trwałe oraz nie pochłaniają zapachów – same zalety!