Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Torba do pracy zgodna z dress code’m, czyli jaka?

2018-09-14
Torba do pracy zgodna z dress code’m, czyli jaka?
Biznesowy dress code to zbiór zasad dotyczących ubioru w konkretnym miejscu pracy i na konkretnym stanowisku. Stanowi on swoisty elementarz wskazówek, którymi powinni kierować się pracownicy, by sprostać wymaganiom stawianym przez firmę. Pozwala to nie tylko zbudować spójny wizerunek firmy, ale także sprawia, że pracownik postrzegany jest jako profesjonalista i specjalista w swojej dziedzinie. Dotychczas dress code obowiązywał głównie w dużych firmach i korporacjach, jednak coraz częściej dotyczy także mniejszych przedsiębiorstw. Spotykając się z takimi wymaganiami po raz pierwszy, możesz mieć nie lada problem z tym, co właściwie możesz założyć do pracy. Dziś przedstawiamy praktyczne wskazówki, jaka powinna być Twoja torebka, by sprostać zasadom dress code’u.

Odpowiednia wielkość

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz pracę w korporacji, czy jesteś prawdziwą bizneswoman, Twoja torebka powinna mieć odpowiednią wielkość. W zbyt małej nie zmieszczą się wszystkie niezbędne dokumenty i mały laptop, zbyt duża natomiast będzie sprawiała złe wrażenie. Istotnym elementem jest także to, że torebka zgodna z dress code’m powinna być dość sztywna i mieć przegródki, by dokumenty, które będziesz w niej przenosić, po wyjęciu były w nienaruszonym stanie. Przegrody pozwolą Ci też na zachowanie względnego porządku we wszystkich niezbędnych rzeczach, które na co dzień ze sobą nosisz.
Odpowiedni fason i wzór

Tutaj również dress code jasno określa, co jest dozwolone, a co nie. Niestety, chcąc wyglądać profesjonalnie, musisz pożegnać się z dużymi wzorami, aplikacjami czy rzucającymi się w oczy zdobieniami. Najlepiej sprawdzą się proste i klasyczne fasony, które będą doskonale wyglądały w każdej biurowej stylizacji. Ponadczasowy minimalizm również jest w tej kwestii Twoim sprzymierzeńcem, dlatego wybieraj torebki, które swoją prostotą podkreślą Twój wizerunek profesjonalistki. Istotną kwestią jest także uchwyt – najlepiej sprawdzą się te modele, które nosi się w ręku, niczym teczkę lub na przedramieniu. Jeśli chcesz wykorzystywać tę torbę także po godzinach pracy, wybierz model z doczepianym paskiem.Lekka gładka torebka damska granatowa

Lekka gładka torebka damska granatowaKolory

Tu dobra wiadomość dla miłośniczek kolorów – zasadniczo dress code nie przewiduje wielkich ograniczeń w tej kwestii. Jedynym istotnym warunkiem jest to, by torebka była spójna z resztą wizerunku i nie odcinała się od całości. Powinna dopełniać stylizację, zatem, jeśli na co dzień do pracy zakładasz grafitowy kostium, dobierz do niej zbliżoną kolorystycznie torbę. Możesz posiłkować się także katalogiem barw, które są spójne ze sobą i wzajemnie się dopełniają. Wówczas torebka, mimo, że w innym odcieniu niż reszta stroju, będzie stanowić z nim kompletną stylizację.


Ekskluzywna lakierowana torebka damska bordowa

Ekskluzywna lakierowana torebka damska bordowaMateriał

Najlepszym i najpewniejszym wyborem, jest oczywiście torebka zrobiona ze skóry naturalnej, której naturalna szlachetność zawsze jest w cenie. Zwróć uwagę na jakość skóry – musi być doskonała i stanowić swoiste dzieło sztuki. Ubiór zgodny z dress code’m nie oznacza, że musisz zrezygnować z torebek ze skóry ekologicznej, ważne jednak, żeby były one świetnej jakości. Tutaj warto wspomnieć, że lakierowane torebki nie są zbyt dobrym rozwiązaniem. Mimo, że efektowne, według dress code’u nie nadają się do noszenia w dzień. Najlepiej sprawdzi się matowa lub lekko połyskująca torba.

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2018

Polecane

pixelpixel