Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ślubna torebka – jak wybrać idealną?

2018-05-21
Ślubna torebka – jak wybrać idealną?
Co do konieczności posiadania przez pannę młodą ślubnej torebki, zdania są podzielone. Niektórzy twierdzą, że to zbędny gadżet, który może niepotrzebnie zajmować ręce i rozpraszać, inni nie wyobrażają sobie ślubnej stylizacji bez tego swoistego dopełnienia. My uważamy, że nawet jeśli ślubna torebka nie jest niezbędnym elementem stroju, to szalenie praktycznym, który poza swoimi niewątpliwymi walorami użytkowymi, potrafi także sprawić, że Twoją ślubną stylizację będzie wspominać się przez lata :)

Jeśli zdecydowałaś, że nie wyobrażasz sobie własnego ślubu bez torebki – ten tekst jest właśnie dla Ciebie. Prawdopodobnie już wiesz, że wybór jest ogromny, a wybranie tej jedynej i właściwej może przyprawić o ból głowy. Dlatego zebraliśmy dla Ciebie zbiór zasad doboru ślubnej torebki i najpiękniejsze modele, wśród których, z pewnością znajdziesz tę, która będzie Ci towarzyszyć w tym wyjątkowym dniu.

1. Główną i naczelną zasadą doboru torebki do stroju (nie tylko w dniu ślubu) jest sprawienie, że całość będzie spójna. Nie oznacza to wcale, że musisz koniecznie decydować się na zachowawczą biel i ascetyczny styl, jednak warto by wszystkie dodatki, które wybierzesz, w jakiś sposób ze sobą współgrały. Szczęśliwie, nie musimy już przestrzegać żelaznej zasady, jaką było dobieranie torebki do butów lub materiału, z jakiego zrobiona jest suknia. Teraz możemy pozwolić sobie na więcej, szaleć z kolorami i fakturami. Warto jednak pamiętać, żeby decydując się na użycie koloru w dodatkach, konsekwentnie się go trzymać. Świetnym pomysłem jest ustalenie koloru przewodniego wesela i powtarzanie go nie tylko w swoich dodatkach, ale także elementach ubioru pana młodego czy świadków. Taki patent zyskuje coraz szersze grono zwolenników i doskonale wygląda na pamiątkowych zdjęciach.

https://evangarda.pl/pol_pl_Srebrna-brokatowa-torebka-wizytowa-z-raczka-5800_1.jpg

https://evangarda.pl/pol_pl_Zlota-brokatowa-torebka-wizytowa-z-raczka-5799_1.jpg

2. Zasada spójności obowiązuje także w przypadku ogólnego charakteru stylizacji – jeśli decydujesz się na minimalistyczną stylizację i proste dodatki, koronkowa torebka ślubna nie będzie najlepszym wyborem. Analogicznie, jeśli Twoja suknia i dodatki utrzymane są w romantycznym, sielskim klimacie, torebka wysadzana błyszczącymi klejnotami, niekoniecznie się w niego wpasuje. Jeśli masz wątpliwości czy wszystko do siebie pasuje, wykorzystaj patent projektantów wnętrz, którzy zestawiają na tablicach zwanych mood board wszystkie elementy wyposażenia, które mają się znaleźć w pomieszczeniach i oceniają ich spójność. Dzięki temu i Ty możesz w prosty sposób przekonać się, czy wszystkie elementy Twojej stylizacji, będą do siebie nawiązywać.3. Pamiętaj, że torebka ślubna jest nie tylko praktycznym dodatkiem – może i powinna być ozdobą i dopełnieniem całej stylizacji. W przypadku ślubnych strojów, zarówno torebkę, jak i biżuterię obowiązuje zasada odwrotnej proporcjonalności – decydując się na prostą i klasyczną sukienkę bez zdobień, warto wybrać torebkę, która nieco bardziej rzuca się w oczy. Analogicznie, strojna suknia doskonale będzie wyglądać w towarzystwie prostej torebki, która swoją prostą formą subtelnie ją podkreśli.
4. Mówi się, że wygląd to nie wszystko – i w tym wypadku tak właśnie jest. Bo choć dobieranie elementów ślubnej kreacji opiera się głównie na ich wyglądzie, to funkcjonalność także ma spore znaczenie. Zwróć uwagę na jakość wykonania i detale, takie jak sprawny zamek, łatwe otwieranie czy solidność przyszycia drobnych elementów. Istotną kwestią jest także możliwość przyczepienia łańcuszka, dzięki któremu będziesz mogła nosić torebkę na ramieniu lub zapięcie ułatwiające trzymanie.Pokaż więcej wpisów z Maj 2018
pixelpixel