Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Otwórz się na sztukę

2017-03-30
Otwórz się na sztukę

Naukowcy już jakiś czas temu dowiedli, że człowiek ma antropologiczną i w pełni naturalną potrzebę otaczania się pięknymi przedmiotami. To głównie z tego względu przedmioty przestały mieć jedynie wartość użytkową, a niemal równie ważne jak funkcjonalność stały się ich walory wizualne. To wydaje się w wyczerpujący sposób tłumaczyć nieposkromioną miłość kobiet do torebek i dodatków. Przykro nam, Panowie, z naturą nie wygramy.

Dzięki rosnącej świadomości estetycznej projektanci coraz częściej odwołują się w swoich pracach do dziedzictwa kulturowego z XX wieku. Czy wpadłabyś na to, że Twoja kolorowa torba z aplikacjami nie jest tylko wyjątkowo pięknym dodatkiem, ale przykładem ekspresjonizmu?

Jeśli nie, to spróbuj spojrzeć na torebkę inaczej i dojrzyj jej wielowymiarowość. Odkryj ją na nowo.  Dostrzeż w niej dzieło sztuki. Dzięki temu będziesz miała jeszcze jeden mocny argument usprawiedliwiający zakup kolejnej, nowej torebki. Albo kilku nowych torebek. Czy wiesz, że popularny motyw czerwonych ust, nie jest tylko uroczym dodatkiem przełamującym zachowawczy i klasyczny styl skórzanej torebki? To wyraźna inspiracja twórczością amerykańskiego artysty z nurtu pop-artu – Toma Wesselmana.


https://evangarda.pl/data/include/cms/BLOG/Tom_Wesselmann_engl_120921.jpg

https://evangarda.pl/data/include/cms/BLOG/zdjecie1.jpgNUCELLE Listonoszka ze szminką Niebieska


https://evangarda.pl/pol_pl_NUCELLE-Listonoszka-ze-szminka-Niebieska-3150_1.jpg

NUCELLE Listonoszka ze szminką Czarna

https://evangarda.pl/pol_pl_NUCELLE-Listonoszka-ze-szminka-Czarna-2978_1.jpg

 

Jeśli zawsze wydawało Ci się, że torebki w trójkąty, kwadraty i inne surowe kształty, to jedynie odpowiedź na powszechne uwielbienie minimalizmu i prostoty, niestety byłaś w błędzie. Tak naprawdę, to ukłon w kierunku sztuki geometrycznej, dążącej do uzyskania ładu, harmonii i stałych zasad. Patrząc na drewnianą kopertówkę z idealnie harmonizującymi ze sobą kolorami, nie możemy się oprzeć wrażeniu, że jest ucieleśnieniem wszystkich najważniejszych postulatów tego nurtu.

 
     

https://evangarda.pl/data/include/cms/BLOG/zdjecie2.jpg

Nowoczesna kopertówka z drewna

 https://evangarda.pl/pol_pl_Nowoczesna-kopertowka-z-drewna-3703_1.jpg

NUCELLE Mozaikowa damska torebka Czarno-biała

 https://evangarda.pl/pol_pl_NUCELLE-Mozaikowa-damska-torebka-Czarno-biala-1954_1.jpg

 

Efektowna kopertówka z wzorem Czarna

 https://evangarda.pl/pol_pl_Efektowna-kopertowka-z-wzorem-Czarna-3664_1.jpg

Połączenie sztuki geometrycznej i wzbogacenie jej o świeżość postmodernizmu zaowocowało narodzeniem się nowego kierunku, jakim była abstrakcja geometryczna. To styl dla tych z Was, które pociągają ostre krawędzie a jednocześnie pragną odrobiny szaleństwa w formie i kolorze.

DAVID JONES Miejski plecak damski granatowy

 https://evangarda.pl/pol_pl_DAVID-JONES-Miejski-plecak-damski-granatowy--2780_1.jpg

Kolorowa torba plażowa w trójkąty

 https://evangarda.pl/pol_pl_Kolorowa-torba-plazowa-w-trojkaty-877_1.jpg

 

Na koniec doskonale wszystkim znany i doceniany jedynie przez nielicznych - Jackson Pollock. Tak, dobrze Ci się zdaje, to ten od bohomazów tworzonych poprzez „niedbałe” rozlewanie farby na płótnie. Złośliwi twierdzą, że kapać farbą potrafi każdy. Jednak tylko Pollockowi ta niedbałość zapewniła miejsce w dziesiątce najważniejszych malarzy XX wieku a jego obraz No. 5 z 1948 roku, osiągnął cenę 140 mln dolarów na aukcji domu Sotheby’s. Niech ta torebka będzie największą rekomendacją jego geniuszu!

Kolorowa kopertówka "Purple"

 https://evangarda.pl/pol_pl_Kolorowa-kopertowka-Purple-3670_1.jpg
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2017
pixelpixel