Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Normcore – pochwała komfortu

2017-05-11
Normcore – pochwała komfortu

Czy zastanawialiście się kiedyś jak kształtują się trendy?
Grupka trend watcherów, kilka lat (sic!) wstecz, dokładnie analizuje i opisuje rynek konsumentów i na tej podstawie kształtuje ich pragnienia i potrzeby. Zdziwieni?
Trensetterzy, którzy w powszechnej świadomości występują jako kreatorzy mody, tak naprawdę mają na nią znikomy wpływ. Ich głównym zadaniem jest wprowadzenie w życie prognoz trend watcherów. Całość sprowadza się do tego, że co sezon jesteśmy zasypywani absolutnymi hitami sezonu, must have’ami i najgorętszymi trendami. Nie ma w tym nic złego, wszak moda jest od tego, żeby się nią bawić. Jednak dziś podjedziemy do tematu od drugiej strony i przedstawimy Wam trend, który zasadniczo nim nie jest, choć doczekał się już swojej nazwy. Proszę Państwa, oto normcore.


Głównym założeniem normcore’u jest po prostu dobieranie ubrań i dodatków według kryterium komfortu, a nie po to, by za ich pomocą wyrazić siebie. To ubieranie się, a nie przebieranie i zastanawianie się czy nasz outfit odpowiednio wpisuje się w obowiązujące trendy. Bez ślepego podążania za modą, bez skomplikowanych stylizacji, bez dylematu „modne czy wygodne”. Zwolennicy normcore’u nigdy nie stają przed pełną szafą, lamentując, że znowu nie mają w co się ubrać, bo ich garderoba składa się wyłącznie z rzeczy, które lubią, i w których dobrze się czują. Noszenie zupełnie zwyczajnych rzeczy, które po prostu dobrze się nosi, nie dorabiając do tego specjalnej ideologii, jest ciekawą alternatywą w świecie, w którym każdy za wszelką cenę stara się wyróżnić.


https://evangarda.pl/data/include/cms/BLOG/pol_pm_Szara-klasyczna-torebka-damska-na-ramie-3308_7.jpg

O ile przełożenie idei normcore’u na kwestie ubrań jest dość proste, o tyle wybranie zwyczajnej torby już niekoniecznie. Powszechnie wiadomo, że torba nie jest tylko dodatkiem do kobiecego stroju, ale głównym centrum dowodzenia wszechświatem, przenośnym domem i studnią bez dna w jednym. Jak zatem wybrać zwyczajną – niezwyczajną torebkę?


https://evangarda.pl/pol_pm_Funkcjonalna-czarna-torebka-damska-3769_12.jpg

Mała, średnia, duża? A może plecak? Wygoda to pojęcie względne. Niezależnie od rozmiaru, torebka musi być przede wszystkim funkcjonalna. Pod tym pojęciem kryje się nie tylko jej pojemność, ale także kolor i forma. Dlatego wybierając prosty kształt, uniwersalny odcień i rezygnując ze zdobień, nie będziesz się zastanawiać czy Twoje dodatki pasują do butów lub paska. Pomyśl ile czasu zaoszczędzisz co rano, bez analizy swojego wyglądu i przerzucania rzeczy z torebki do torebki. Kolorystyczni sprzymierzeńcy normcore’u to biel, ciemny brąz, beże i szarości, czyli wszystkie te barwy, które świetnie komponują się z innymi.
Najbardziej ponadczasowymi i uniwersalnymi formami są wszelkie geometryczne kształty. Romby, prostokąty i trapezy wyglądają świetnie, są klasyczne i odpowiednie, niezależnie od okazji. Kolejna cecha funkcjonalności to możliwość noszenia torby na wiele sposobów. Dobrze sprawdzą się tutaj modele z krótkimi rączkami i dopinanym paskiem, co pozwoli na noszenie ich w ręku lub na ramieniu, w zależności od sytuacji lub Twojego chciejstwa. Szczytem praktyczności jest torebka będąca jednocześnie plecakiem – takie rozwiązanie w zasadzie rozwiązuje wszystkie logistyczne problemy.

Jeśli masz już na oku model, spełniający powyższe kryteria, zwróć uwagę na materiał i wykonanie. Skoro Twoja torba pasuje do wszystkiego, to znaczy, że prawdopodobnie będziesz jej używać bardzo często. Dlatego bardzo ważne jest, by była wykonana z największą starannością i przy użyciu dobrych jakościowo materiałów. To gwarantuje, że nie rozpadnie się przy przenoszeniu ciężaru większego niż kilogram, a powiedzmy to sobie szczerze, damskie torebki z definicji nie są lekkie.


Normcore jest nurtem, który wynika nie tylko z praktyczności i komfortu, ale też według agencji K-Hole, sposobem na „odnajdywanie wolności w byciu przeciętnym”. Jego zwolennikami (choć z pewnością wcześniej niż zostało to nazwane i opisane) są takie ikony jak Steve Jobs, książę William, czy „wczesna” Julia Roberts. Masz ochotę dołączyć do nich?

Damski plecaczek skórzany na wycieczkę ciemny brąz

https://evangarda.pl/pol_pm_Damski-plecaczek-skorzany-na-wycieczke-ciemny-braz-3825_8.jpg


Funkcjonalna czarna torebka damska

https://evangarda.pl/pol_pm_Funkcjonalna-czarna-torebka-damska-3769_6.jpg

 

Skórzana torebka i plecak w jednym ciemna czekolada

https://evangarda.pl/pol_pl_Skorzana-torebka-i-plecak-w-jednym-ciemna-czekolada-3821_7.jpg


Wysokiej jakości plecak damski DAVID JONES


https://evangarda.pl/pol_pl_Wysokiej-jakosci-plecak-damski-DAVID-JONES-2777_1.jpgPojemny elegancki shopper czarny

https://evangarda.pl/pol_pm_Pojemny-elegancki-shopper-czarny-3598_1.jpg


Damska torebka do ręki z bydlęcej skóry Brązowa
https://evangarda.pl/pol_pm_Damska-torebka-do-reki-z-bydlecej-skory-Brazowa-3515_1.jpgSzara klasyczna torebka damska na ramię
https://evangarda.pl/pol_pm_Szara-klasyczna-torebka-damska-na-ramie-3308_1.jpg

Klasyczna szara torebka na ramię DAVID JONES
https://evangarda.pl/pol_pm_Klasyczna-szara-torebka-na-ramie-DAVID-JONES-2766_1.jpg


Borsa in Pelle Elegancki Kuferek Agatone Beżowy

https://evangarda.pl/pol_pm_Borsa-in-Pelle-Elegancki-Kuferek-Agatone-Bezowy-2620_1.jpg

 
Pokaż więcej wpisów z Maj 2017
pixelpixel