Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Nie tylko goździki i rajstopy, czyli drobne podarunki na Dzień Kobiet

2018-03-02
Nie tylko goździki i rajstopy, czyli drobne podarunki na Dzień Kobiet
Przeciwnicy Dnia Kobiet twierdzą, że to komunistyczne święto, którego celem była propaganda i zakorzenienie w ludziach jeszcze większego poczucia przynależności do wartości i idei w czasach Polski Ludowej. Tymczasem, Dzień Kobiet obchodzony jest już od 1910 roku, a jego początki mają swoje korzenie w Stanach Zjednoczonych. Badacze doszukują się także związku Dnia Kobiet z obchodzonymi w starożytnym Rzymie Matronaliami, związanymi z nowym rokiem i płodnością. Jakkolwiek kontrowersyjne jest to święto, to zarówno w starożytności, w Stanach na początku XX, jak i w Polsce Ludowej, jego idea była jasna – chodziło o uczczenie kobiet i ich znaczenia dla społeczeństwa.

Jeszcze 40 lat temu nie było Dnia Kobiet bez goździków, pączka z kawą i rajstop. Dziś, choć nie jest to tak hucznie obchodzone i skomercjalizowane święto jak chociażby Walentynki, drobne upominki wciąż są w cenie. Jeśli zastanawiacie się co moglibyście podarować bliskim Wam kobietom z okazji 8 marca, mamy dla Was kilka propozycji. Pamiętajcie, że Dzień Kobiet, niezależnie od jego korzeni, to po prostu miła okazja do sprawienia komuś przyjemności.

1.  Breloczki

https://evangarda.pl/data/gfx/pictures/medium/6/0/5106_5.jpg

brelokami jest tak, że są niewielkie, niezobowiązujące i można je przyczepić dosłownie wszędzie. Przyczepione do torby czy plecaka będą stanowiły ciekawą ozdobę, przytwierdzone do kluczy pozwolą szybciej odnaleźć je w przepastnych torebkach. Mają też niewielką kieszonkę do przechowywania, w której można schować niewielkie przedmioty. Poza tym breloki mają jedną, szczególną i praktyczną cechę, przydatną zwłaszcza posiadaczkom długich paznokci – chwytanie za brelok przy otwieraniu torebki zamiast bezpośrednio za zamek, oszczędzi delikatną płytkę paznokcia przed złamaniem i zadarciami.

2. Kolorowe rękawiczki, czapki i szaliki

https://evangarda.pl/pol_pm_Kobaltowe-welniane-rekawiczki-damskie-z-kokarda-5205_2.jpg

Zima nie odpuszcza, a prognozy nie są zbyt optymistyczne. Nawet najwięksi przeciwnicy puchowych kurtek, czapek i rękawiczek wiedzą, że to nie przelewki. Kolorowe rękawiczkiczapkiszaliki dzięki swoim optymistycznym barwom, pozwolą przetrwać szarugę za oknem i sprawią, że te -20 stopni Celsjusza będzie nieco łatwiejsze do zniesienia.

3. Urocze portfeliki

https://evangarda.pl/data/gfx/pictures/medium/4/4/5444_12.jpg

portfelami jest tak, że nie można ich mieć za dużo, zwłaszcza jeśli w każdym z nich zapobiegawczo trzymamy grosz na szczęście lub łuskę karpia w magiczny sposób pomnażającą zawartość :) Niemniej, większość portfeli to stonowane lub klasyczne modele, którym nie można odmówić ponadczasowości, elegancji i praktyczności, jednak są one też bardzo zachowawcze. Tymczasem mały uroczy portfel np. z uszami królika czy ze słoniem nie tylko wywoła uśmiech na twarzy każdej kobiety, ale będzie też przypominał o darczyńcy za każdym razem, gdy na niego spojrzy. Poza tym małe, kolorowe i nieco dziewczęce portfeliki są po prostu piękne, a każda kobieta lubi takie rzeczy.Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018
pixelpixel