Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak dbać o torebkę, by zachowała świetność na lata?

2018-08-17
Jak dbać o torebkę, by zachowała świetność na lata?
Kobiety kochają torebki, to niepodważalny fakt. Nic więc dziwnego, że zniszczenie ulubionego modelu przeżywamy jak prawdziwą tragedię. Jeśli nie wyobrażasz sobie utraty którejkolwiek torebki ze swojej kolekcji i równocześnie masz wątpliwości, czy należycie o nią dbasz – ten miniporadnik jest właśnie dla Ciebie! Przedstawiamy Ci kilka nieoczywistych faktów, na które być może nie zwracasz uwagi, a które skutecznie mogą skrócić żywotność Twoich torebek.

Skóra skórze nierówna

Skóra, z której wykonane są torebki ma właściwości zbliżone do właściwości skóry naszego ciała. Dlatego, jeśli dbasz o to, by Twoja skóra była nawilżona i wypielęgnowana, z takim samym zaangażowaniem powinnaś dbać o skórę swojej torebki. Istotną kwestią związaną z doborem odpowiedniej pielęgnacji jest świadomość z jakiego konkretnie materiału wykonana jest Twoja torebka, bowiem każdy rodzaj skóry potrzebuje innych preparatów. Jeśli zapewnisz skórze Twojej torebki to, czego potrzebuje, odwdzięczy Ci się pięknym wyglądem, intensywnym kolorem i mniejszą podatnością na uszkodzenia.

Uważaj na jeansowe spodnie

Jeśli jesteś miłośniczką jasnych torebek, z pewnością zauważyłaś już, jak destrukcyjnie działa na nie kontakt z Twoimi ulubionymi jeansami. Dzieje się tak, ponieważ spodnie są zwykle bardzo mocno napigmentowane, a skóra przez swoją porowatą strukturę doskonale ten barwnik pochłania. Niestety, nie istnieje skuteczny sposób na zabezpieczenie skóry przed nieestetycznymi smugami powstałymi w kontakcie z barwnikami. Jedyne co możesz zrobić, to ograniczyć noszenie jasnych torebek do jeansowych spodni, lub zdecydować się np. na model torebki na krótkim pasku. Co ciekawe, równie łatwo odbarwiają się torebki lakierowane, bowiem lakier użyty do nadania im charakterystycznego połysku ma tendencję do pochłaniania ciemniejszych barwników.


Uwaga na pogodę za oknem

Nie tylko Ty cierpisz z powodu siarczystych mrozów czy powalających upałów. Skóra Twojej torebki także w tym czasie mocno obrywa i jej kondycja może znacząco spaść. Częste wystawianie jej na działanie promieni słonecznych może spowodować odbarwienie czy popękanie materiału. Z tego względu nie należy doprowadzać do wysuszenia skóry, zwłaszcza  bydlęcej. Przesuszona skóra jest zdecydowanie bardziej podatna na uszkodzenia takie jak zarysowanie czy utrata koloru. Dlatego tak ważne jest impregnowanie skórzanych torebek, najlepiej specjalnie przeznaczonymi do tego celu preparatami na bazie olejów i wosków. Szczególnie pierwsza impregnacja wykonana zaraz po zakupie ma znaczenie i decyduje o żywotności torebki.

Odpowiednio przechowuj torebkę

Warto wygospodarować w szafie odrębną półkę przeznaczoną wyłącznie na przechowywanie torebek. Jeśli kładziesz nieużywane chwilowo modele gdzie popadnie, lepiej szybko zrezygnuj z takiej praktyki! Torebki, szczególnie skórzane, należy przechowywać w szczelnie zamkniętym bawełnianym worku, który uniemożliwi kurzowi, wilgoci i promieniom słonecznym kontakt z materiałem, z którego zrobiona jest torebka. W przypadku, gdy wiesz, że nie będziesz używać danego modelu przez dłuższy czas, warto poza włożeniem go do worka, wypełnić środek np. papierem, co zapobiegnie odkształceniom i deformacjom.  

https://evangarda.pl/data/include/cms/BLOG/baner.jpg


Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2018
pixelpixel