Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak dbać o lakierowane torebki, by służyły przez lata?

2017-05-26
Jak dbać o lakierowane torebki, by służyły przez lata?
Torby, torebeczki, torebunie… to obiekty pożądania kobiet na całym świecie i temat rzeka, poruszany na forach, spotkaniach z przyjaciółkami i przy okazji tłumaczenia mężowi po co nam kolejna sztuka.  Niezależnie od liczby posiadanych modeli, torebek zawsze jest za mało i jest to w pełni uzasadnione – skoro stanowi ona dopełnienie lub główny element stylizacji, to musi być ich na tyle dużo, żeby można było mieć inną na każdą okazję! To oczywiście żarty, ale prawda jest taka, że mało która kobieta potrafi sobie odmówić kupna nowej torebki, jeśli zobaczy model, który chwyci ją za serce.


Ferrari wśród torebek dla kobiet to bez wątpienia modele zrobione z lakierowanej skóry. Dlatego każde uszkodzenie, pęknięcie czy po prostu zużycie tak bardzo boli, i w tej kwestii (wyjątkowo!) znajdujemy nić porozumienia z mężczyznami – oni cierpią podobnie, gdy zarysują lub obiją swoje cztery (opcjonalnie dwa) kółka. Poważne przypadki, takie jak urwane ucho, powstała na skutek zahaczenia dziurka czy oderwana ozdoba, dobrze jest konsultować z kaletnikiem – być może będzie on w stanie naprawić szkodę stosunkowo niewielkim kosztem. Jednak na co dzień możesz sama zatroszczyć się o torebkę, zniwelować ewentualne zarysowania czy sprawić by lśniła na zawsze. Chcesz wiedzieć więcej? Zaczynamy!

https://evangarda.pl/pol_pm_Oryginalna-fioletowa-torebka-damska-z-motywem-skory-krokodyla-3313_6.jpg

Decydując się na taki model, musisz wiedzieć, że to torba specjalnej troski, która choć zachwyca, wymaga specjalnego traktowania. Lakierowane jest wrażliwe na skoki temperatury, dlatego może mu zaszkodzić nawet dłuższy letni spacer i bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Dlatego najrozsądniej będzie zostawić torbę w domu podczas największych upałów. Analogicznie, lakierowane torebki nie lubią się też z siarczystymi mrozami. Mimo to, istnieją sposoby na to by zachować ją w dobrej kondycji i cieszyć się blaskiem przez długi czas. Sprzymierzeńcami dbania o lakierowaną torebkę są produkty, które na pewno masz… w lodówce! Jeśli Twoja torebka nieco zmatowiała i nie lśni już jak w czasach nowości, wypróbuj niezawodny sposób – kurze białko. Ubij je na pianę, tak jak to robisz gdy pieczesz ciasto i natrzyj nią torebkę. Podobny efekt uzyskasz używając przepołowionej cebuli. Nawet jeśli teraz się krzywisz na myśl o zapachu na Twojej torbie – spróbuj, będziesz mile zaskoczona!

Kluczem do sukcesu jest jednak odpowiednie i regularne czyszczenie. Nie wystarczy raz na pół roku, niestety. Dobrze, gdybyś wyrobiła w sobie nawyk czyszczenia swoich torebek, powiedzmy raz na dwa tygodnie. Niech to będzie Twój swoisty rytuał, zobaczysz, że odnajdziesz w tym sporo radości!

Lakierowane torby powinnaś czyścić za pomocą delikatnej, bawełnianej szmatki zwilżonej wodą z dodatkiem delikatnego mydła, najlepiej dla dzieci. Po wszystkim osusz ją suchą szmatką i pozostaw do całkowitego wyschnięcia w ciemnym, suchym i przewiewnym miejscu. Następnie odżyw materiał olejem kokosowym, oliwą z oliwek lub słodkim, pełnotłustym mlekiem. To nada jej blask i zapobiegnie pękaniu. Ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić jest dokładne wypolerowanie torebki. Już! Czy teraz widzisz już swoje odbicie? :)


W przypadku zarysowań skutecznym i prostym sposobem jest użycie zmywacza do paznokci, koniecznie bez acetonu. Niewielką ilość nanieś na bawełnianą szmatkę i okrężnymi ruchami pocieraj zarysowane miejsca. Spokojnie, to nie zaszkodzi Twojej torebce, a przywróci jej blask bez rys.

Jest jednak rzecz, której ABSOLUTNIE nie wolno robić w pielęgnacji lakierowanych torebek. Mimo, że możesz natknąć się w Internecie na sprzeczne opinie, zaufaj nam – znamy się na torebkach jak nikt. Nigdy nie używaj do czyszczenia pasty do butów, bo zawierają wosk, który spowoduje pęknięcia materiału, a tych nie da się już naprawić. Dlatego jeśli nie chcesz bawić się w domowe sposoby, poszukaj specjalnych preparatów do materiałów lakierowanych, ale pastę pozostaw butom.

https://evangarda.pl/pol_pm_Ekskluzywna-lakierowana-torebka-damska-pudrowy-roz-3732_5.jpg

Złota lakierowana wizytowa torebka damska
https://evangarda.pl/pol_pm_Zlota-lakierowana-wizytowa-torebka-damska--125_1.jpg

Niebieska lakierowana torebka damska z cieniowanym kolorem

https://evangarda.pl/data/include/cms/BLOG/pol_pm_Niebieska-lakierowana-torebka-damska-z-cieniowanym-kolorem-583_1.jpg


Lakierowana torebka damska w kolorze NUDE

https://evangarda.pl/data/include/cms/BLOG/pol_pm_Lakierowana-torebka-damska-w-kolorze-NUDE-2517_1.jpg

Wyjątkowa lakierowana torebka damska do ręki ciemny kobalt

https://evangarda.pl/pol_pm_Wyjatkowa-lakierowana-torebka-damska-do-reki-ciemny-kobalt-4049_1.jpg

Ekskluzywna lakierowana torebka damska pudrowy róż

https://evangarda.pl/pol_pm_Ekskluzywna-lakierowana-torebka-damska-pudrowy-roz-3732_1.jpg

 

Oryginalna fioletowa torebka damska z motywem skóry krokodyla

https://evangarda.pl/pol_pm_Oryginalna-fioletowa-torebka-damska-z-motywem-skory-krokodyla-3313_1.jpg
Pokaż więcej wpisów z Maj 2017
pixelpixel