Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Futrzane elementy w torebkach – jak je nosić?

2018-01-26
Futrzane elementy w torebkach – jak je nosić?
Futro nie wychodzi z mody od lat, w zasadzie od zarania dziejów pełniło funkcję ochronną przed mrozem i chłodem, pozwalając ludzkości na przetrwanie. Później, poza właściwościami termicznymi, miało również pokazywać status społeczny właściciela, dlatego ubieranie się w futra od stóp do głów było jeszcze do niedawna synonimem pozycji, pieniędzy i władzy. I choć po prawdziwych zimach z zaspami śniegu i siarczystym mrozem, pozostało jedynie wspomnienie, futra wciąż są nieodłącznym elementem zimowej garderoby. Coraz częściej jednak ze względów ideologicznych i światopoglądowych prawdziwe futra zastępowane są sztucznymi.

Motyw futrzanych elementów w zimowych akcesoriach od kilku sezonów krąży i pojawia się w lookbookach, powoli wypierając futrzane płaszcze i kamizelki. Jednak jeszcze nigdy nie był tak popularny jak teraz. Projektanci zwariowali na punkcie futrzanych elementów, umieszczając je praktycznie wszędzie, od torebek, przez pompony, aż po domowe kapcie. Plusem futrzanego trendu lansowanego przez projektantów jest fakt, że do ozdabiania swoich produktów coraz częściej używają sztucznego futra, a taka postawa bardzo się chwali. Prawdziwe futro wciąż wzbudza wiele kontrowersji, a prawda jest taka, że jakość sztucznego potrafi być doskonała i ani z wyglądu, ani w dotyku niczym nie odbiegać od oryginału.


https://evangarda.pl/pol_pl_Srebrna-torebka-damska-z-futrzanym-breloczkiem-5190_7.jpg

Jednym z najsilniejszych trendów są futrzane torebki, które szturmem podbiły serca fashionistek na całym świecie. Decydując się na zakup swojego modelu, musisz wiedzieć, że futrzana torebka to zdecydowanie motyw, który przyciąga uwagę i wymaga nieco wprawy w komponowaniu stylizacji, jednak warto się potrudzić, by osiągnąć spektakularny efekt. Tłem dla torebki ozdobionej futrem powinny być stonowane kolory, bez zbędnych printów i aplikacji, w tym przypadku doskonale sprawdza się zasada, że czasem mniej znaczy więcej. Najpopularniejsze są zdecydowanie futra przypominające barwą te naturalne, czyli w odcieniach szarości, beżu, czerni i brązu z odrobiną rudości. Komponując outfit z wykorzystaniem któregoś z powyższych kolorów możesz mieć pewność, że całość będzie spójna i nieprzekombinowana. W przypadku futrzanych torebek warto zwrócić uwagę na dwie zasadnicze kwestie. Po pierwsze, zwróć uwagę na długość włosia – krótsze będzie łatwiejsze w utrzymaniu i pielęgnacji, jednak dłuższe zapewni prawdziwy efekt WOW. Po drugie – decydując się na futrzaną torebkę zrezygnuj z dodatkowych ozdób w tym stylu – futrzany kołnierz, torba, rękawiczki czy etola w jednej stylizacji to niezbyt trafiony pomysł.


https://evangarda.pl/pol_pl_Czerwona-torebka-damska-z-futrzanym-breloczkiem-5187_8.jpg

Jeśli podoba Ci się ten trend, ale futrzana torebka to dla Ciebie za dużo, wybierz taką, w której futro jest jedynie akcentem – np. w postaci breloka. Takie rozwiązanie jest efektowne i praktyczne, ponieważ nie determinuje całej stylizacji ani nie dominuje w niej. Dodatkowo w większości przypadków futrzany brelok można po prostu w razie potrzeby odpiąć.  


Srebrna torebka damska z futrzanym breloczkiem

Srebrna torebka damska z futrzanym breloczkiem

Czerwona torebka damska z futrzanym breloczkiem

https://evangarda.pl/pol_pl_Czerwona-torebka-damska-z-futrzanym-breloczkiem-5187_1.jpg

Granatowa torebka damska z futrzanym breloczkiem

https://evangarda.pl/pol_pl_Granatowa-torebka-damska-z-futrzanym-breloczkiem-5184_1.jpg

Torebka Puro Fur z brązowym futerkiem

https://evangarda.pl/pol_pl_TOREBKA-PURO-1281-FUR-6-4970_1.jpg

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
pixelpixel