Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Bezpieczne wakacje, czyli dokumenty i pieniądze pod kontrolą

2019-08-16
Bezpieczne wakacje, czyli dokumenty i pieniądze pod kontrolą
Okres wakacyjny trwa w najlepsze, a wraz z nim wyjazdowe szaleństwo. Łatwo podczas pakowania i beztroskiego nicnierobienia zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które zapewnią spokojny urlop bez przykrych niespodzianek. Na szczęście my pamiętamy i dzielimy się z Wami sposobami na to, jak nie dać się okraść na wakacjach.

Zdania co do tego, czy na wakacyjny wyjazd lepiej jest brać gotówkę czy kartę są podzielone, a każda z opcji ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jedno jest pewne – zarówno jeden, jak i drugi środek płatniczy może stać się łatwym łupem dla złodziei i kieszonkowców, dla których turyści to łakomy kąsek. Dlatego przypominamy najważniejsze zasady zabezpieczania pieniędzy i dokumentów oraz sposoby na ich przechowywanie, dzięki którym zawsze będą bezpieczne.

Jedną z najważniejszych zasad bezpiecznego podróżowania, niezależnie od tego, czy wybieracie się w góry, nad Bałtyk czy w tropiki jest oddzielne trzymanie pieniędzy i dokumentów. Niestety, choć słyszeli o niej wszyscy, dużo osób o niej zapomina, notorycznie trzymając pieniądze i dokumenty razem, nierzadko gdzieś na wiechu w plecaku – żeby były pod ręką. Przechowywanie ich w ten sposób do świetna okazja dla złodziei, których nie brakuje i którzy często czekają na niefrasobliwych turystów. Trzymanie dokumentów i pieniędzy oddzielnie sprawia, że nawet jeśli jeden ze schowków zostanie okradziony, istnieje spora szansa na to, że drugi pozostanie nienaruszony. Warto też przed wyjazdem zapisać sobie numery telefonów do swojego banku oraz do konsulatu czy służb kraju w przypadku, gdy wybieramy się za granicę. W razie okradzenia, tego typu informacje będą pod ręką i nie trzeba będzie ich szukać w stresującej sytuacji.

Bezpieczne przechowywanie – sprytne sposoby

Wbrew pozorom, najbezpieczniejszym miejscem na trzymanie dokumentów, pieniędzy, telefonu i kluczy nie jest plecak. Mimo, że teoretycznie mamy na niego oko, nie jesteśmy w stanie cały czas kontrolować czy jego zawartość jest bezpieczna, zwłaszcza w miejscach gdzie są duże tłumy i sporo się dzieje. Najlepsze są tradycyjne rozwiązania, które umożliwiają realną kontrolę nad ważnymi rzeczami. W przypadku dokumentów, kart i pieniędzy świetnie sprawdzi się płaska saszetka na długim sznurku. Dzięki niewielkiemu rozmiarowi i długiemu paskowi można ją z powodzeniem nosić na szyi, zarówno na ubraniu, jak i pod. Taki sposób gwarantuje niemal stuprocentową pewność, że złodziej nie dobierze się do zawartości. Równie dobrym pomysłem są dobrze znane i równie niedoceniane saszetki biodrowe, które są lekkie, poręczne i pozwalają mieć ważne rzeczy zawsze w zasięgu ręki i wzroku. Mieszczą więcej niż saszetki na szyje, dlatego z powodzeniem możesz włożyć do nich także telefon czy klucze. Jeśli potrzebujesz akcesorium, które zmieści nieco więcej niż pieniądze, dokumenty i telefon – dobrym rozwiązaniem są poręczne męskie saszetki na ramie, które są dobrą alternatywą dla plecaków. Dzięki niewielkiemu rozmiarowi i długiemu paskowi możesz mieć je zawsze pod ręką, a dodatkowe kieszonki i pojemna komora główna pozwalają zmieścić w środku wszystko co niezbędne.

Sportowa saszetka / nerka na pas wodoodporna (czerwony)

https://evangarda.pl/pol_pl_Sportowa-saszetka-nerka-na-pas-wodoodporna-czerwony-6537_7.jpg

Skórzana saszetka / nerka z kieszonkami czarna

Skórzana saszetka / nerka z kieszonkami czarna

Skórzana saszetka męska na ramię brązowa

https://evangarda.pl/pol_pl_Skorzana-saszetka-nerka-z-kieszonkami-czarna-6346_1.jpg

Skórzana saszetka męska na szyję paszportówka brąz z burgundem

Skórzana saszetka męska na szyję paszportówka brąz z burgundem

Saszetka męska paszportówka na szyję czarna (skóra)

Saszetka męska paszportówka na szyję czarna (skóra)

Skórzana dwukomorowa saszetka męska do ręki jasny brąz
Skórzana dwukomorowa saszetka męska do ręki jasny brąz

Torebka listonoszka saszetka damska szara
https://evangarda.pl/pol_pl_Torebka-listonoszka-saszetka-damska-szara-6287_1.jpg


Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2019
pixelpixel