Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Bagaż podręczny – wszystko, co musisz wiedzieć

2017-07-20
Bagaż podręczny – wszystko, co musisz wiedzieć
Co roku historia się powtarza. Bagaż, nie tylko podręczny, potrafi nastręczyć nie mało problemów, głównie ze względu na obostrzenia dotyczące rozmiaru i wagi, będące skrupulatnie przestrzegane przez linie lotnicze. To oznacza jedno – dobra, wymiarowa walizka, rozplanowanie pakowania i kontrolowanie wagi. Ale dziś nie o tym. Bagaż podręczny to okazja do przemycenia tego, co nie zmieściło się do walizki i uniknięcie opłaty za nadbagaż. Chociaż, bądźmy szczere – niezależnie od tego, jaką pomysłowością w pakowaniu się wykażemy, miejsca wciąż będzie stanowczo za mało :)

Zacznij od sprawdzenia, jakie wymogi ma przewoźnik, z którym podróżujesz. Dzięki temu będziesz mogła zawczasu przemyśleć strategię pakowania. Np. podróżując z LOT-em masz możliwość wniesienia na pokład bagaż o wymiarach 55/40/23 i wadze 8 kilogramów. Dodatkowo, linie zezwalają na zabranie ze sobą damskiej lub męskiej torby. To daje całkiem spore pole do popisu! Mimo, że ich wymiary również są określone w regulaminie (40/35/12 i 2 kilogramy), to wciąż dodatkowe, bezpłatne miejsce do upchnięcia gadżetów. LOT jest zdecydowanie najbardziej liberalnym z przewoźników, dlatego nie żałuj sobie – wykorzystaj do maksimum wszystkie centymetry, jakie Ci oferuje. Tu zdecydowanie najlepszym wyborem będzie miękka torba, która przyjmie sporo, a jednocześnie mieści się w ustalonych granicach. Pamiętaj, że nie musisz na siłę wypełniać walizki, bo jakoś tak się dziwnie składa, że wracając zawsze bagażu jest dużo więcej.


https://evangarda.pl/data/include/cms/BLOG/torebka_hobo.jpg
Nieco inaczej sprawa wygląda, jeśli podróżujesz z liniami Ryanair.
O ile wymiary walizki czy torby, którą wolno Ci wnieść na pokład są standardowe (55/40/20 i 10 kilogramów), o tyle jedynym dodatkiem, który możesz ze sobą zabrać jest niewielka torba lub plecak o ściśle określonych wymiarach 35/20/20.
W tej roli doskonale sprawdzą się nasze plecaki, których przykłady możecie zobaczyć poniżej.


Jasnobrązowy elegancki plecak damski

https://evangarda.pl/pol_pm_Jasnobrazowy-elegancki-plecak-damski-3836_8.jpg

JUST STAR Pastelowy plecak z frędzlami zielony

https://evangarda.pl/data/include/cms/BLOG/pol_pl_JUST-STAR-Pastelowy-plecak-z-fredzlami-zielony-4114_1.jpg


NUCELLE Marynarski plecak z apaszką granatowy

https://evangarda.pl/data/include/cms/BLOG/pol_pl_NUCELLE-Marynarski-plecak-z-apaszka-granatowy-3995_1.jpg
Najbardziej wymagającym przewoźnikiem w kwestii wymiarów bagażu podręcznego jest bez wątpienia Wizzair. To, co w innych liniach lotniczych jest standardem, w przypadku Wizzara jest już dużym bagażem podręcznym i generuje dodatkowe koszty. Za darmo możesz wnieść na pokład samolotu walizkę lub torbę o wymiarach 42/32/25. To niewiele, tym bardziej, że niedozwolone jest także posiadanie przy sobie nawet niewielkiej torebki. Jedyne, co możesz wnieść na pokład to materiały do czytania, które możesz trzymać w ręce i nie zostaną doliczone do bagażu. Dobre i tyle, choć to marne pocieszenie, kiedy w domu zostały ukochane szpilki czy torebka.

Efektowna fioletowa torba damska z gwiazdami fitness

https://evangarda.pl/pol_pm_Efektowna-fioletowa-torba-damska-z-gwiazdami-fitness-120_1.jpg

Różowa torba damska z kolorowym nadrukiem fitness

https://evangarda.pl/pol_pm_Rozowa-torba-damska-z-kolorowym-nadrukiem-fitness-270_3.jpg

 

Czy wiesz, że elementem, który zajmuje najwięcej miejsca w bagażu podręcznym jest portfel? Nie wiedzieć czemu, większość podróżujących ładuje wtedy do niego wszystkie dokumenty potwierdzające tożsamość, jakie uda im się znaleźć, łącznie z legitymacją szkolną. Ok, żarty na bok, ale prawda jest taka, że odchudzając portfel możesz zaoszczędzić całkiem sporo miejsca. Paragony, kupony promocyjne i karty wstępu do siłowni naprawdę nie muszą zwiedzać z Tobą świata. Jedyne, czego potrzebujesz to paszport, gotówka i karta płatnicza. Pomyśl też, że w razie zgubienia portfela czy kradzieży, jesteś w o wiele lepszej sytuacji musząc wyrobić duplikat jednego dokumentu, aniżeli kilku. Odchudzenie portfela na niewiele się jednak zda, jeśli model, którego na co dzień używasz jest dużych rozmiarów. Wakacyjny portfel powinien być jak najmniejszy, tak by nie tylko nie zajmował miejsca w bagażu, ale także, byś w razie potrzeby mogła schować go do kieszeni. Pamiętaj, że do wagi i ilości bagażu nie wliczają się ani kurtki, ani to co masz w kieszeniach – jest to zatem niezłe miejsce do schowania niewielkich, acz ciężkich przedmiotów np. bilonu.https://evangarda.pl/data/include/cms/BLOG/portfel_nucelle.jpg


Niewielka damska torebka na telefon Ecru

https://evangarda.pl/data/include/cms/BLOG/pol_pl_Niewielka-damska-torebka-na-telefon-Ecru-4182_1.jpg

NUCELLE Krótki portfel z motywem perfum różowy


https://evangarda.pl/data/include/cms/BLOG/pol_pl_NUCELLE-Krotki-portfel-z-motywem-perfum-rozowy-4053_1.jpg

NUCELLE Krótki portfel z piórkiem Niebieski
https://evangarda.pl/data/include/cms/BLOG/pol_pl_NUCELLE-Krotki-portfel-z-piorkiem-Niebieski-3812_1.jpg

 
Pokaż więcej wpisów z Lipiec 2017
pixelpixel